CorporateConnections® (CC) heeft een andere visie op netwerken en sparren. De netwerkorganisatie biedt sinds kort in de Keyport regio een lidmaatschap aan voor de grotere ondernemingen. Dit netwerk levert handel op, maar dat is niet het hoofddoel. CC is in het leven geroepen om gelijkgestemde ondernemers elkaar in kleinere setting stelselmatiger te laten ontmoeten. Dat levert continuïteit in de contacten op en daarmee diepgaandere gesprekken over zaken die er voor een ondernemer echt toe doen.

De Keyport regio als bakermat voor anders netwerken
Netwerkorganisaties voor ondernemers zijn geen nieuw verschijnsel. Ze bestaan in elke regio in vele vormen. Allen hebben ze een ander doel voor ogen. Voor elke onderneming of ondernemer bestaat dan ook het juiste netwerk. CorporateConnections® heeft een specifieke visie op netwerken die volgens Eric Drossaert, eigenaar van Stemda, perfect past in de regio. Eric Drossaert: ‘De kernwaarde van Stemda is om ondernemers op alle vlakken te verbinden en in beweging te krijgen om plannen om te zetten in acties. Het gedachtegoed van CC past daar perfect bij. De Keyport regio is een fantastische bakermat voor een netwerkorganisatie zoals CorporateConnections®. In onze prachtige regio zijn vele grotere ondernemingen gevestigd. De bijbehorende ondernemers en CEO’s hebben vaak behoefte aan rauwe en eerlijke gesprekken over de complexe vraagstukken waar ze op stuiten.’

‘We geloven erin dat ondernemers veel van elkaar kunnen leren’

Vestiging CorporateConnections® in Weert
Eric Drossaert is razend enthousiast over het feit dat hij samen met Joeri Blom, National Director Nederland en België van CC, een vestiging in Weert heeft uitgerold. CorporateConnections® bestaat in Nederland nu twee jaar en vindt haar oorsprong in Canada met inmiddels vele vestigingen over de gehele wereld. Joeri Blom: ‘Van de leden van CorporateConnections® blijft ruim 80% als ondernemer langdurig aan ons netwerk verbonden. Er is tussen de ondernemers niet alleen blijvend, maar ook intensief contact. Ons netwerk heeft haar nut dan ook al stevig en wereldwijd bewezen.’ Eric Drossaert: ‘Ook wij willen onze leden goed leren kennen, dan kunnen we ze het beste ondersteunen.’

Vertrouwen als basis
Eric Drossaert: ‘De netwerkgroepen bestaan uit tien á maximaal twintig leden. We werken bewust aan een vertrouwensband met de leden en aan de vertrouwensband van de leden onderling. Daar investeren we op meerdere vlakken in, omdat die band het fundament biedt voor diepgaande en kwetsbare gesprekken. Voordat een onderneming zich als lid aan ons kan verbinden, gaan daar meerdere gesprekken aan vooraf. We willen zeker weten dat zowel de ondernemer als de onderneming daadwerkelijk past binnen wat wij met ons platform voor de leden willen bereiken. We geloven erin dat ondernemers veel van elkaar kunnen leren als ze bereid zijn om oprecht met elkaar in gesprek te gaan.’

‘Regelmatig en duurzaam contact levert eerlijke en diepgaande gesprekken op van waaruit je kan bouwen aan de onderneming’

CorporateConnections® faciliteert een veilige omgeving
Joeri Blom: ‘De investering en drempel om lid te worden is hoger dan gebruikelijk. We willen daarmee veilig stellen dat geheimhouding in acht wordt genomen, relaties bestendig kunnen worden opgebouwd en dezelfde mensen elkaar structureel ontmoeten om zaken die van wezenlijk belang zijn te bespreken. We zijn op zoek naar de commitment van ondernemers om bij elke meeting aanwezig te zijn. Niet omdat het moet, maar omdat de drang wordt gevoeld om er elke keer bij te zijn. Regelmatig en duurzaam contact tussen gelijkgestemde ondernemers levert eerlijke en diepgaande gesprekken op van waaruit je verder kan bouwen aan de onderneming. Voor die meerwaarde zetten wij ons in.’ Eric Drossaert: ‘Wij bieden de veilige omgeving en faciliteren de contacten. We zien dat ondernemers elkaar ook buiten de geplande meetings om opzoeken of in kleinere setting een onderwerp uitdiepen dat hen bezig houdt. We acteren lokaal, maar opereren vanuit een compleet georganiseerd nationaal en internationaal netwerk. Een netwerk dat gemakkelijk en grensoverschrijdend benaderbaar is. Sommige vaste events zijn dan ook internationaal opgezet. Elke onderneming kan op deze wijze ook internationale contacten genereren, grensoverschrijdender zaken doen en kennis opdoen van internationale afzetmarkten en gebruiken.’

‘De Keyport regio is een fantastisch mooie bakermat voor een netwerkorganisatie zoals CorporateConnections®’

Niet meer eenzaam aan de top
CorporateConnections® is aldus een onderscheidende netwerkorganisatie. Het hoofddoel bestaat niet uit het opbouwen van een groter netwerk om een grotere afzetmarkt te bereiken en omzetten te verhogen. Het lidmaatschap van CC heeft andere primaire doelstellingen. Zoals het uitwisselen van kennis en ervaringen, het voeren van inhoudelijk diepgaande gesprekken over het leiden van een onderneming en alles wat daarbij in positieve of uitdagende zin komt kijken. Ondernemers die van en met elkaar leren en elkaars perspectief verbreden om vervolgens beter zaken te kunnen doen en een succesvollere onderneming te kunnen leiden. Daar is vervolgens evident en onlosmakelijk mee verbonden dat er regionaal, nationaal en internationaal samenwerkingen ontstaan die uiteindelijk tot de groei van ondernemingen leiden.

‘Ook wij willen onze leden goed kennen, dan kunnen we ze het beste ondersteunen’

Via CorporateConnections® wordt gebouwd aan bestendige en betekenisvolle zakelijke relaties. Eric Drossaert: ‘Het kan daadwerkelijk eenzaam zijn aan de top. Met externe adviseurs haal je weliswaar kennis en kunde in huis, maar deze adviseurs zijn altijd op de een of andere manier aan de onderneming verbonden. Sparren over ervaringen, mogelijkheden en oplossingen met andere ondernemers of CEO’s levert hele andere bruikbare inzichten op.’ De gedreven ondernemer besluit treffend: ‘Succes hoeft niet altijd direct gelijk te staan aan geld’.


Ben je ondernemer en word je getriggerd door de doelstellingen van Stemda en CorporateConnections®? Herken je je eigen behoefte als je leest waarin Eric Drossaert en Joeri Blom in onze regio willen voorzien? Ben je op zoek naar meer diepgang in de gesprekken over de hobbels en de successen die gepaard gaan met het leiden van een grotere onderneming? Eric Drossaert neemt je graag mee in wat hij voor jou en je onderneming kan betekenen klik hier

NAAM Eric Drossaert EIGENAAR VAN Stemda en franchisenemer van CorporateConnections® GEBOREN IN Haelen WOONT IN Weert PARTNER Marian VADER VAN drie dochters en twee bonusdochters LEVENSMOTTO hard werken en hard genieten HOUDT VAN strandwandelingen, een mooi glas wijn, een goed boek of een leuke avond met vrienden.

www.corporateconnections.com/netherlands

TEKST: ELLEN KUPERS • FOTOGRAFIE: IRENE VAN WEL