Op de foto Jo Rubberg, Leon Brouwels en John van Cauteren.
De Stichting Vrienden van Gemeentemuseum Weert bestaat sinds 1998. Deze stichting heeft als doel zoveel mogelijk mensen te enthousiasmeren voor het museum en om financiële steun voor het museum te verwerven. Door de verbouwing en herinrichting tot Museum W kwamen de activiteiten van de Stichting Vrienden stil te liggen. In april 2024 heeft het toenmalige bestuur aangegeven het stokje definitief aan een nieuw bestuur over te willen dragen.
Nieuw bestuur
Voor de herstart van de Stichting Vrienden van Museum W is het museum op zoek gegaan naar nieuwe bestuursleden. Deze moesten de Stichting weer nieuw leven inblazen, de statuten aanpassen en een nieuwe ANBI-status aanvragen. En het is gelukt! De nieuwe bestuursleden zijn Leon Bouwels (voorzitter), John van Cauteren (secretaris), en Jo Rubberg (penningmeester). Voor dit en komend jaar zal het nieuwe bestuur vooral actief zijn met het werven van nieuwe leden. De bedoeling is dat het compacte bestuur verder uitgroeit tot een bredere bezetting.
Leon Bouwels is geen onbekende in Weert. Hij heeft jarenlang gewerkt voor de gemeente Weert, met name bij het gemeentemuseum. Daarnaast was hij namens de gemeente betrokken bij de organisatie van het Limburgfestival en de marktconcerten op donderdag. Ook was hij zeer actief als vrijwilliger. Bijvoorbeeld in de besturen van de Scouting Leuken, de Bewoners Organisatie Binnenstad, Centrummanagement, Platform Gehandicapten Weert. Momenteel is hij nog bestuurslid voor de Stichting 4 en 5 mei Weert.
Ook John van Cauteren is geen onbekende in het culturele leven van Weert. Hij was 35 jaar werkzaam als conservator/coördinator van het museum in Weert en als bestuurslid, artistiek leider, regisseur en zanger van WOKMUZIEKTHEATER, de amateur operavereniging van Weert.
‘De waarde van cultuur is belangrijk voor de lokale economie en de samenleving. Dat geldt zeker ook voor Museum W. Museum W vertelt ons verhalen over wie we werkelijk zijn en waar we vandaan komen en het laat ons met boeiende tentoonstellingen verwonderen.’
LEON BOUWELS
Jo Rubberg woont nog pas 4 jaar in Weert. Hij is werkzaam geweest in diverse bestuurlijke, juridische en organisa-torische hoofd- en nevenfuncties in de gezondheidszorg. Daarnaast nam hij actief deel aan het maatschappelijke en verenigingsleven van zijn toenmalige woonplaats Wessem. Zo was hij lid van de toenmalige gemeenteraad van Wessem. Een aantal jaren geleden is hij bestuurder van de Stichting Toneelhuis Limburg geworden, die toen vooral behoefte had aan juridische ondersteuning.
‘Graag wil ik mij vanuit mijn vakgebied(en) gaan inzetten voor de Stichting Vrienden van Museum W. De aldaar ingeslagen weg van combinatie van historie met hedendaagse/ moderne kunst speekt mij bijzonder aan.’
JO RUBBERG
Voordelen voor Vrienden
Vrienden heb je gewoon nodig. Dat geldt ook voor Museum W. Draag jij het museum een warm hart toe, word dan Vriend! En maak van ons museum ook jouw museum.
Als vriend van Museum W draag je bij aan het behoud van een unieke collectie en lever je een bijdrage aan de collectie aankopen en restauraties. Daar is het museum blij mee. Als dank voor jouw steun kun je als vriend ook van een aantal aantrekkelijke voordelen genieten.
‘Het spreekt vanzelf dat ik mij ook na mijn pensionering met hart en ziel wil blijven inzetten voor Museum W. Je laat je kindje toch zeker niet in de steek!’
JOHN VAN CAUTEREN
Met de Vriendenpas heb je altijd gratis toegang tot Museum W en neem je deel aan interessante activiteiten, zoals lezingen en ontmoetingen. Alle Vrienden ontvangen twee keer per jaar de speciale Vriendennieuwsbrief, met achtergrondinformatie over de collectie, tentoonstellingen en de mensen die betrokken zijn bij het museum.
Zowel particulieren als bedrijven en instellingen kunnen zich aanmelden als Vriend of Compagnon. Wil je weten wat alle voordelen zijn? Kijk dan op www.museumw.nl en word vriend.
Huis vol verhalen over identiteit en zingeving
Museum W is te vinden in het oudste stadhuis van Weert, een opvallend rijksmonument in het hart van de stad. Meest opvallend is de goudkleurige gevel, een ontwerp van de Limburgse vormgever Maurice Mentjens.
In het museum leg je een route af langs belangrijke levensthema’s waarmee ieder mens, ongeacht wie je bent of waar je vandaan komt, mee te maken krijgt. In de collectiepresentatie ontdek je een afwisselende verzameling historische objecten en hedendaagse kunst. Voorwerpen zoals prehistorische urnen, schilderijen, beelden en prachtig zilverwerk vertellen het verhaal.
Naast de vaste collectiepresentatie zijn er hedendaagse kunstexposities, videokunst in de gouden gevel, instaprondleidingen, kinderateliers, gratis familiespeurtochten en een ‘Tablettour’.
Museum W, Meikoel 2, 6001 EE Weert,
www.museumw.nl
Geopend op dinsdag t/m zondag
van 11.00 tot 17.00 uur
Tekst: Vrienden Museum W • Fotografie: David van Caunteren