Landsgrenzen, herkomst, gender en de scheidslijn tussen wat als normaal of afwijkend wordt gezien: het zijn onderwerpen die samenkomen in de tentoonstelling. Curator Haiko Sleumer combineert werk uit de eigen museumcollectie met bruiklenen uit Collectie G+W Nederland en de collectie van de Weertse fotograaf Jo Brunenberg. Ook zijn nieuwe opdrachten en werken van jonge kunstenaars opgenomen.
Een wereldkaart uit Weert
Een van de lokale bijdragen is Kids Map Weert van Frans van Hoek. Voor dit werk tekenen 23 leerlingen uit groep 3/4 van basisschool De Kameleon in Weert op een wereldkaart waarop alleen de contouren van de continenten staan. De kinderen geven de kaart met hun eigen verbeelding een nieuwe invulling.
Daarnaast klinkt in iedere tentoonstellingszaal spoken word van Salma Ali, voormalig stadsdichter van Weert. Vanuit persoonlijke ervaringen spreekt zij over identiteit en opgroeien tussen twee culturen. Els Huver verzorgt de geluidsopnames.
Van Nan Goldin tot nieuw textielwerk
Onder de deelnemende kunstenaars zijn Miriam Cahn, Nan Goldin en Duane Michals. Van Cahn is de serie houtskooltekeningen Köpfe uit 1985 te zien. Uit de collectie van Jo Brunenberg komen onder meer Goldins foto Matt and Lewis in the tub uit 1988 en The Unfortunate Man van Michals uit 1976.
Dakota Magdalena Mokhammad ontwikkelt voor de tentoonstelling een wandkleed in het TextielMuseum in Tilburg. Daarin verwerkt zij Afghaanse textieltechnieken en verwijzingen naar haar grootmoeder. Hemaseh Manawi Rad onderzoekt in textiele werken het gevoel van thuis vanuit een Iraans-Nederlands perspectief. Ook werk van onder anderen Eli Content, Silvia B. en Charles Vos maakt deel uit van de tentoonstelling.
Ontwerp door Kiki & Joost
De Eindhovense ontwerpers Kiki van Eijk en Joost van Bleiswijk verzorgen de ruimtelijke vormgeving. Met ingrepen in de zalen maken zij grenzen zichtbaar en voelbaar. Zo loopt in de eerste ruimte een zwarte lijn over de vloer, die bezoekers voor de keuze stelt er wel of niet overheen te stappen.

Bezoekinformatie
I Didn't Cross The Border, The Border Crossed Me is van 17 oktober 2026 tot en met 14 maart 2027 te bezoeken in Museum W, Meikoel 2 in Weert. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Tickets en actuele bezoekersinformatie staan op museumw.nl.
Bron: persbericht Museum W en de tentoonstellingsinformatie van het museum.
